Ta strona internetowa została stworzona wyłącznie w celu dostarczania informacji edukacyjnych i nie powinna być traktowana jako materiał marketingowy. Oświadczenia nie zostały ocenione przez żaden organ regulacyjny. Poniższe informacje na temat korzyści są ściśle powiązane ze składnikiem i zostały udowodnione i poparte wieloma badaniami naukowymi należącymi do Gelity. Informacje na tej stronie nie powinny być kopiowane, reprodukowane lub w inny sposób rozpowszechniane, w całości lub w części, osobom trzecim.

Młoda, szczęśliwa para

ZMNIEJSZ ZMARSZCZKI WOKÓŁ OCZU I POPRAW ELASTYCZNOŚĆ SKÓRY DZIĘKI VERISOL®P

Kiedy mamy 20 lat, ilość kolagenu wytwarzanego przez nasz organizm może zacząć spadać (2) w przybliżeniu o 1% w naszej skórze każdego roku (3-4). Oznacza to, że nasza struktura komórkowa skóry zaczyna słabnąć, czego efektem są widoczne oznaki starzenia, takie jak zmarszczki, suchość i utrata kształtu skóry (10).

Kolagen jest niezbędny dla elastyczności skóry. Duży wpływ na to mogą mieć czynniki endogenne i środowiskowe, takie jak starzenie się (2-5), promieniowanie UV (6), zanieczyszczenie (7), palenie (8) i złe odżywianie (9).

Ostatnio peptydy kolagenowe zyskały reputację dzięki ich zdolności do pozytywnego wpływu na metabolizm ludzkiego kolagenu (11-13).

Kolagen w proszku

CO TO JEST VERISOL®P

VERISOL®P składa się z czystych, naturalnych peptydów kolagenowych, które zostały specjalnie opracowane i naukowo udowodnione, że zapewniają najwyższą możliwą skuteczność w ludzkiej skórze, a wyniki pojawiają się już po 4 tygodniach (14,16). Peptydy kolagenowe działają poprzez stymulację metabolizmu naszej skóry od wewnątrz (16). Konsumenci, którzy spożywają VERISOL®P, mogą doświadczyć zauważalnie gładszej skóry (14,15) z redukcją głębokości zmarszczek oczu (16) i poprawą elastyczności skóry (14). Inne pozytywne efekty VERISOL®P obejmują poprawę struktury powierzchni skóry, redukcję cellulite (15) i szybszy wzrost paznokci, a konsumenci twierdzą, że ich paznokcie są mniej odpryskiwan (17).

Regularnie przyjmowane peptydy kolagenowe VERISOL®P mogą w widoczny sposób zmniejszyć głębokość zmarszczek oczu (16) i poprawić elastyczność skóry (14), gdy skóra zaczyna nabierać napięcia i jędrności. Tego efektu nie da się osiągnąć żadnym produktem do pielęgnacji skóry miejscowo, ponieważ docierają one jedynie do zewnętrznych warstw skóry (18) – nawet najdroższe kremy do twarzy działają krótkotrwale.

Molekuły kolagenu

TYPY KOLAGENU

Istnieją 3 główne typy kolagenu: I, II i III (1). Kolagen I i III to główne typy kolagenu występujące w skórze (1). Kolagen II to przede wszystkim podstawa chrząstki (2), która ułatwia poruszanie stawami. VERISOL®P pochodzi z peptydów otrzymanych z kolagenu typu I i III (3,5).

 • czysta etykieta
 • wysokostrawna żywność
 • białko niealergizujące
 • dowody naukowe

Slogan: Piękno od wewnątrz

KORZYŚCI

Niektóre z kluczowych korzyści zauważonych po 4 tygodniach stosowania VERISOL®P to:

 • Poprawa elastyczności skóry (14)
 • Redukcja (16) zmarszczek
 • Opóźnienia w widocznych oznakach starzenia się skóry (14,16)
 • Redukcja widocznych oznak cellulitu po 3 miesiącach

JAK TO DZIAŁA?

Jak peptydom kolagenowym udaje się osiągnąć wszystkie powyższe? Aby lepiej zrozumieć kolagen i jak możemy czerpać z niego korzyści, musimy przyjrzeć się mu pod mikroskopem jako cząsteczką.

Kolagen naturalny składa się z łańcuchów, z których każdy zawiera około 1000 aminokwasów. Te łańcuchy owijają się wokół siebie jak spirala, tworząc potrójną helisę (19). Ta solidna struktura sprawia, że ​​kolagen jest silnym, bezpiecznym i elastycznym białkiem (19).

Nasz organizm w naturalny sposób produkuje kolagen, ale z biegiem czasu nasz metabolizm staje się zmęczony, a produkcja kolagenu zaczyna zwalniać. Kiedy myślimy o starzeniu się skóry, wielu z nas myśli, że dzieje się to później w życiu. Jednak proces ten zaczyna się znacznie wcześniej, niż nam się wydaje i jest dobrze ugruntowany w latach dwudziestych (2,21).

Po 45 roku życia te zmiany na naszej skórze nabierają tempa. Badanie wykazało, że w ciągu pierwszych 15-18 lat po menopauzie kolagen w skórze zaczyna spadać o 2,1% rocznie, podczas gdy grubość naszej skóry może się zmniejszać średnio o 1,13% rocznie (28).

Starzenie się skóry na naszych twarzach jest spowodowane zmniejszeniem elastyczności skóry. Uważa się, że elastyczność skóry spada o 0,55% rocznie w latach pięćdziesiątych trzydziestych (30), co skutkuje pogorszeniem jakości naszej skóry i wzrostem zmarszczek.

Wykres: Wygląd skóry i poziom kolageny po 30
Wykres: Wygląd skóry i poziom kolageny po 40
Wykres: Wygląd skóry i poziom kolageny po 50
Efekty stosowania Verisol®P – przed i po

WYNIKI PRZED I PO

VERISOL®P – zoptymalizowany pod kątem poprawy skóry, może zwiększyć elastyczność skóry i zredukować zmarszczki w zaledwie 4 tygodnie.

NAUKOWO UDOWODNIONE

 • Liczne badania kliniczne badano potencjał of VERISOL®P
 • Podwójnie ślepe, randomizowane, kontrolowane placebo badania (od 2011 do 2015), w których łącznie 288 uczestników badało korzyści suplementacji VERISOL®P na skórę

Verisol®P results - skin elasticity study diagram

1. BADANIE: WIĘKSZA ELASTYCZNOŚĆ SKÓRY

Badanie przeprowadzone na 69 kobietach w wieku od 35 do 55 lat wykazało, że VERISOL®P prowadzi do znacznie większej elastyczności skóry w porównaniu do leczenia placebo. Efekt ten można było zmierzyć już po 4 tygodniach kuracji i utrzymywał się po 8 tygodniach suplementacji VERISOL®P. Kolejne 4 tygodnie po ostatnim przyjęciu produktu grupa VERISOL®P nadal wykazywała wyższy poziom elastyczności skóry w porównaniu z grupą placebo.

Proksch i in. (2014) Doustna suplementacja specyficznych peptydów kolagenowych ma korzystny wpływ na fizjologię skóry człowieka: badanie z podwójnie ślepą próbą, kontrolowane placebo. Skin Pharmacol Physiol, 27: 47–55.

Verisol®P results - reduced wrinkles study diagram

BADANIE: REDUKCJA ZMARSZCZEK

Doustne podawanie VERISOL®P (2,5 g / dzień) znacznie redukuje zmarszczki już po 4 tygodniach i prowadzi do znacznie większego tworzenia się prokolagenu w skórze.

Proksch i in. (2014). Doustne spożycie specyficznych bioaktywnych peptydów kolagenowych zmniejsza zmarszczki skóry i zwiększa gęstość skóry

Efekty stosowania Verisol®P – – wykres przedstawiający badanie gęstości skóry

3. BADANIE: POPRAWIONA STRUKTURA POWIERZCHNI SKÓRY I ZREDUKOWANY CELLULIT

Suplementacja VERISOL®P korzystnie wpływa na macierz zewnątrzkomórkową skóry i może pomóc w redukcji cellulitu . W przeciwieństwie do obecnych suplementów na cellulit, które zajmują się głównie problemami związanymi z nadmiernym tłuszczem lub mikrokrążeniem / drenażem, VERISOL®P bezpośrednio stymuluje tworzenie macierzy zewnątrzkomórkowej w skórze.

Schunck i in. (2015). Suplementacja diety specyficznymi peptydami kolagenowymi ma korzystny wpływ na morfologię cellulitu zależny od wskaźnika masy ciała. J Med Food, 18: 1340–1348.

BIBLIOGRAFIA

 1. Brett D. Przegląd opatrunków na rany na bazie kolagenu i kolagenu. Rany. Grudzień 2008; 20 (12): 347-56.
 2. Kehlet SN i in. Związany z wiekiem obrót kolagenu w macierzy śródmiąższowej i błonie podstawnej: Implikacje przebudowy macierzy zewnątrzkomórkowej zależnej od wieku i płci. PLoS One. 29 marca 2018; 13 (3): e0194458
 3. Shuster, S., Black, MM i McVitie, E. Wpływ wieku i płci na grubość skóry, kolagen i gęstość skóry. Br J Dermatol. 6, 639–643 (1975).
 4. Edgar S i in. Wpływ bioaktywnych peptydów pochodzących z kolagenu i naturalnych związków przeciwutleniających na proliferację i syntezę białek macierzy przez hodowane normalne ludzkie fibroblasty skóry. Sci Rep.2018 Lip 11; 8 (1): 10474.
 5. Stevenson S i Thornton J. Wpływ estrogenów na starzenie się skóry i potencjalną rolę SERM. Clin Interv Aging. 2007 Sep; 2 (3): 283–297.
 6. Jariashvili K, Madhan B, Brodsky B, Kuchava A, Namicheishvili L, Metreveli N. UV damage of collagen: insights from model collagen peptides. Biopolimery. 2012; 97 (3): 189-98
 7. Park SY i in. Zanieczyszczenie powietrza, autofagia i starzenie się skóry: wpływ cząstek stałych (PM 10) na ludzkie fibroblasty skórne. Int J Mol Sci. 12 września 2018; 19 (9): 2727
 8. Knuutinen A, Kokkonen N, Risteli J, Vahakangas K, Kallioinen M, Salo T, et al. Palenie wpływa na syntezę kolagenu i obrót macierzy zewnątrzkomórkowej w ludzkiej skórze. Brytyjski dziennik dermatologii. 2002; 146 (4): 588-94.
 9. Danby FW. Odżywianie i starzenie się skóry: cukier i glikacja. Kliniki dermatologii. 2010; 28 (4): 409-11.
 10. Jenkins G. Molekularne mechanizmy starzenia się skóry. Mech Aging Dev. Kwiecień 2002; 123 (7): 801-10
 11. Iwai K, Hasegawa T, Taguchi Y, Morimatsu F, Sato K, et al. (2005) Identyfikacja peptydów kolagenowych pochodzących z żywności we krwi ludzkiej po doustnym spożyciu hydrolizatów żelatyny. J Agric Food Chem 53: 6531–6536.
 12. Ichikawa S, Morifuji M, Ohara H, Matsumoto H, Takeuchi Y, i wsp. (2010) Dipeptydy i tripeptydy zawierające hydroksyprolinę określone ilościowo w wysokim stężeniu we krwi ludzkiej po doustnym podaniu hydrolizatu żelatyny. Int J Food Sci Nutr 61: 52-60.
 13. Ohara H, Ichikawa S, Matsumoto H, Akiyama M, Fujimoto N, Kobayashi T, i wsp. Dipeptyd pochodzenia kolagenu, prolina-hydroksyprolina, stymuluje proliferację komórek i syntezę kwasu hialuronowego w hodowanych ludzkich fibroblastach skóry. The Journal of dermatology. 2010; 37 (4): 330-8.
 14. Proksch E, Segger D, Degwert J, Schunck M, Zague V, Oesser S. Doustna suplementacja specyficznych peptydów kolagenowych ma korzystny wpływ na fizjologię skóry człowieka: badanie z podwójnie ślepą próbą, kontrolowane placebo. Farmakologia i fizjologia skóry. 2014; 27 (1): 47-55
 15. Schunck M, Zague V, Oesser S, Proksch E. Suplementacja diety specyficznymi peptydami kolagenowymi ma korzystny wpływ na morfologię cellulitu zależny od wskaźnika masy ciała. Dziennik żywności leczniczej. 2015; 18 (12): 1340-8
 16. Proksch E, Schunck M, Zague V, Segger D, Degwert J, Oesser S. Doustne spożycie specyficznych bioaktywnych peptydów kolagenowych zmniejsza zmarszczki skóry i zwiększa syntezę macierzy skórnej. Farmakologia i fizjologia skóry. 2014; 27 (3): 113-9
 17. Hexsel D i in. Doustna suplementacja specyficznymi bioaktywnymi peptydami kolagenowymi poprawia wzrost paznokci i zmniejsza objawy łamliwości paznokci. J Cosmet Dermatol. Grudzień 2017; 16 (4): 520-526.
 18. Aldag C, Nogueira Teixeira D, Leventhal PS. Odmładzanie skóry przy użyciu produktów kosmetycznych zawierających czynniki wzrostu, cytokiny i matrikiny: przegląd literatury. Dermatologia kliniczna, kosmetyczna i badawcza. 2016; 9: 411-9.
 19. Ramiona MD i Raines RT. STRUKTURA I STABILNOŚĆ KOLAGENU. Annu Rev Biochem. 2009; 78: 929–958.
 20. Danby FW. Odżywianie i starzenie się skóry: cukier i glikacja. Clin Dermatol. Lipiec-sierpień 2010; 28 (4): 409-11.
 21. Corstjens H. i in. Autofluorescencja skóry związana z glikacją i elastyczność skóry są związane z wiekiem chronologicznym i wskaźnikiem masy ciała zdrowych osób. Exp Gerontol. 2008 lipiec; 43 (7): 663-7
 22. Nguyen HP i Katta R. Sugar Sag: Glycation and the Role of Diet in Aging Skin. Skin Therapy Lett. Listopad 2015; 20 (6): 1-5.
 23. Yamauchi M i in. Sieciowanie kolagenu w miejscach nasłonecznionych i nienaświetlonych starej skóry ludzkiej. J Invest Dermatol. Listopad 1991 r .; 97 (5): 938-41
 24. Fisher GJ i in. Starzenie się: zapaść fibroblastów i implikacje terapeutyczne. Arch Dermatol. Maj 2008; 144 (5): 666-72
 25. Potts RO i in. Zmiany wilgotności ludzkiej skóry wraz z wiekiem. J Invest Dermatol. 1984 styczeń; 82 (1): 97-100.
 26. Gunin AG i in. Związane z wiekiem zmiany naczyń krwionośnych w skórze właściwej człowieka. Adv Gerontol. 5, strony 65–71 (2015)
 27. Pochi PE, Strauss JS, Downing DT. Związane z wiekiem zmiany w czynności gruczołów łojowych. J Invest Dermatol 1979; 73: 108-11.
 28. Brincat M, Kabalan S, Studd JWW i in. Badanie spadku zawartości kolagenu w skórze, grubości skóry i masy kostnej u kobiet po menopauzie. Obstet Gynecol 1987; 70: 840-5
 29. Harvell J i in. Zmiany przeznaskórkowej utraty wody i skórnego przepływu krwi podczas cyklu miesiączkowego. Kontaktowe zapalenie skóry. Listopad 1992; 27 (5): 294-301
 30. Sumino H. i in. Wpływ starzenia, menopauzy i hormonalnej terapii zastępczej na elastyczność skóry przedramion u kobiet. J Am Geriatr Soc. 2004 czerwiec; 52 (6): 945-9.

  VERISOL® and Bioactive Collagen Peptides® are registered trademarks of GELITA AG